Ton van Oijen Schaakkampioen van Holten

In de voorlaatste schaakronde is Ton van Oijen Schaakkampioen van Holten geworden. Om niet meer ingehaald te kunnen worden moest hij van de laatste twee partijen er één zien te winnen. Hij had tegen Bas van Beek een zware tegenstander getroffen. Ton had er geen geheim van gemaakt dat hij dit seizoen wekelijks extra trainingen had gevolgd en zag dat beloond met het kampioenschap. Bas kwam de gehele partij niet in zijn spel en Ton won dan ook zoals je van een kampioen mag verwachten. Theo van Lindenberg verkeek zich in zijn partij tegen Teun Scheurwater. Hij stond zeker niet verloren maar één moment van onachtzaamheid deed hem de das om en hij kon de stukken weer in het doosje doen. Jim Klinge, de enige die Ton nog kon van het kampioenschap af kon houden deed wat van hem verwacht werd.  In een spannende partij tegen Dinant van Beek  was hij van uit de opening de bovenliggende partij. Dinant spartelde nog wel wat tegen maar ook hij moest zich gewonnen geven. Gerrit Luggenhorst veroverde door zijn overwinning op Erik Gervedink-Nijhuis de derde plek. Erik vertelde na afloop aan de bar dat hij geen goed strijdplan had kunnen bedenken en dan kun je er op wachten dat het fout gaat en dat ging het dan ook voor Erik. Met maar twee nederlagen kan hij tevreden terug kijken op zijn debuut seizoen. Bertus van Beek was weer eens in topvorm en versloeg in een hectische partij Toli Kochurin. Door een slimmigheid van Bertus won hij de kwaliteit (Toren tegen loper) het was nog even goed uitkijken maar Bertus liet zich de overwinning niet meer afpakken en won dan ook fraai.  Gerrit Stevens speelde tegen Jan Scheperman een partij die de remisemarge waarschijnlijk niet overschreed. Mogelijk had Gerrit een kwaliteitsoffer op g7 kunnen proberen maar dat leek hem toch ten riskant.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *