Jim Klinge wint Schaakbeker

Het was maandag een spannende finale van de interne Schaakbeker tussen Bas van Beek en Jim Klinge. Bas had zich goed voorbereid op dit duel en dacht met een onbekende variant van de Franse opening  Jim te verrassen. Na afloop zei Bas dat hij wat zetten en lijnen door elkaar had gehaald. De analyse van de partij liet zien dat Jim de terechte winnaar van de Beker is geworden. Hij gaf Bas ondanks zijn goede voorbereiding geen enkele kans, volgend jaar moet Bas het maar weer eens proberen.

Voor de interne competitie werden nog  vier partijen gespeeld. Koploper Ton van Oijen won van Gerrit Stevens die in zijn Poolse opening een gelijkwaardige stelling bereikte. Gerrit dacht zich een tussenzetje te kunnen veroorloven, maar dat ene zetje gaf Ton net dat tempo om een dodelijke centrumaanval in te zetten. Jan Scheperman en Gerrit Luggenhorst kwamen niet verder dan een remise. In het eindspel verrekende Gerrit zich wat hem een vol Paard koste. Jan had moeten weten dat Gerrit dan extra gemotiveerd is om alsnog een goed resultaat te behalen. Gerrit speelde toen op zijn best en wist alle pionnen van Jan te ruilen zodat er voor Jan te weinig materiaal overbleef om te winnen.  Bertus van Beek kwam duidelijk te kort tegen Erik Gervedink-Nijhuis. Erik voerde de druk langzaam op en er was toen geen houden meer aan voor Bertus. Dinant van Beek en Teun Scheurwater speelden een slappe partij waarin geen van beiden het initiatief wilde nemen. Na afruil van wat stukken werd dan ook maar snel besloten om er remise van te maken.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *