Eerste Schaaknederlaag voor Erik Gervedink-Nijhuis

Het zat er al een tijdje aan te komen maar afgelopen maandag was het zover de eerste competitie nederlaag van Erik Gervedink-Nijhuis. Elf competitie wedstrijden kon hij de nul vasthouden. Het was Teun Scheurwater die in opperste concentratie Erik kansloos aan de kant schoof. Na afloop aan de bar gaf Erik toe dat Teun het ene foutje dat hij maakte genadeloos afstrafte en verdiend had gewonnen. Koploper in de interne competitie Ton van Oijen liet een half puntje liggen in zijn partij tegen Jan Scheperman. De spanning op het bord was groot en het wachten was op een doorbraak van wie dan ook. Het was dan ook voor de toeschouwers wel wat teleurstellend dat ze tot remise besloten. Gerrit Luggenhorst ging in een afruil van stukken in de fout en moest een kwantiteit weg geven tegen Jim Klinge en dat moet je tegen hem natuurlijk nooit doen. Gerrit hield nog lang stand maar het verlies van de partij kon hij niet meer voorkomen. Bas van Beek was snel klaar tegen Toli Kochurin. Toli die  er een open partij van wilde maken en gaf zo Bas de kans om binnen te komen met zijn Dame. Het gevolg was dat eerst een loper verloren ging en daarna ook snel de partij. Piet Ypma won van Theo van Lindeberg in het eindspel. Theo die al veel tijd verloren had  kon het niet meer bolwerken aan het eind. Met twee pionnen meer en dodelijke aanval op zijn stelling moest hij wel opgeven. Dinant van Beek en Marco de Bruin maakten er een waar gevecht van. Dinant zette al zijn stukken op het ene kleine achtergebleven pionnetje. Maar na meer dan drie schaken stond dat kleine pionnetje nog steeds op het bord en moest Dinant genoegen nemen met remise. Volgende week vrijdag gaan we met de basisschoolleerlingen schaken op de Koningsspelen en de dag erna staan we natuurlijk weer de Smidsbelt met ons levensgrote schaakbord.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *