22ste Schaakronde

Het was weer volop genieten van de vele spannende partijen. Koploper  Ton van Oijen moest het opnemen tegen Teun Scheurwater en dat belooft altijd een taaie partij te gaan worden. Ton kwam een kwaliteit  (Toren tegen Paard) voor maar Teun had genoeg compensatie om het nog spannend te maken. Ton maakte echter geen fout en speelde het perfect uit naar de winst. Dinant van Beek had het moeilijk tegen Theo van Lindenberg,  het zag het er lang naar uit dat de partij in remise zou gaan eindigen. Dinant voerde de druk op en dat werd Theo te veel, eerst ging een achtergebleven pion verloren en toen een Toren dit was dan ook het moment dat Theo zijn koning omlegde. Bertus van Beek had lang zicht op een goed resultaat tegen Gerrit Luggenhorst. In een pionnen eindspel verloor Bertus, uiteraard in tijdnood,  een randpion en kwam dit verlies niet meer te boven. Erik Gervedink-Nijhuis heeft ook tegen Jan Scheperman zijn ongeslagen status kunnen behouden. Jan die er alles aan deed om Erik op de knieën te krijgen maar moest tenslotte toch genoegen nemen met een gelijk spel.  De Laatste en langste partij van de avond was die tussen Piet Ypma en Marco de Bruin.  Piet die al meerdere Elfstedentochten heeft geschaatst is een man van de lange adem. Het was na middernacht dat Marco zich gewonnen gaf. Met een pionnetje meer maar met weinig tijd is het altijd lastig om nog de winst binnen te halen. Piet hield het hoofd koel en kon tevreden terug kijken op een mooie overwinning.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *