Koplopers verliezen in schaakcompetitie.

Afgelopen maandagavond werd de 21e ronde van de schaakcompetitie gespeeld. En dat werd er één met een zwart randje voor de twee koplopers. Jim Klinge verloor van Gerrit Stevens. In een gelijk opgaande partij overzag Jim een vork schaakje waardoor hij niet alleen de kwaliteit verloor maar ook zijn stelling in elkaar zag donderen. Jim gaf meteen op. Erik Gervedink Nijhuis kwam tegen Ton van Oijen prima uit de opening, waarop Ton van banque ging spelen. Dat pakte verkeerd uit, hij verloor een paar pionnen en Erik’s Paard was sterker dan Ton’s Loper. Piet Ypma nam tegen Bertus meteen het initiatief. Geleidelijk aan werd Bertus in de hoek gedrukt waarbij diens tijdnood ook niet echt hielp. Jan Scheperman tegen Teun Scheurwater ging gelijk op maar in het middenspel wist Jan, Teun met een zwakke pion op te zadelen. Jan kreeg verschillende matdreigingen waarna Teun niets anders restte dan op te geven.

Bas van Beek en Toli Kochurin speelden een kwartfinalepartij uit de bekercompetitie. Toli verraste Bas met een pionzet die hem tijdelijk pionwinst opleverde. Echter Bas wist die terug terug te winnen en hield er een betere stelling aan over. Echter Bas blunderde een stuk weg waarna hij zich nog net wist te redden via eeuwig schaak doordat Toli met zijn Koning naar de verkeerde kant van het bord liep.

 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *