Tweede ronde Rapid Schaaktoernooi

Afgelopen maandag werd de tweede ronde van het Rapid schaaktoernooi 2024 gespeeld. Voorafgaande aan het toernooi is er altijd een korte training.  Gerrit Stevens had een oude partij uit 1989 uit zijn doos gevist om die te bespreken. In die tijd kon je een partij nog afbreken na 40 zetten om hem dan een week later uit te spelen. De kopstukken van de club gingen dan in die week met de partij aan de slag om de winnende variant te bedenken. Het was ook die tijd dat de schaakcomputers haar intree nog niet hadden gemaakt en alles dus achter het bord bedacht moest worden. Die stelling liet Gerrit aan ons zien, er was volop discussie over de winnende zet.  Hierna was de computer aan de beurt die binnen een tiende van seconde de juiste zet op het bord toverde. Na deze leuke intro ging het toernooi van start. Het Rapid toernooi bestaat uit drie rondes van drie of vier partijen met 15 minuten bedenktijd plus 5 seconden per zet. Bij Rapid schaak heb je niet de tijd om rustig alle varianten te gaan door rekenen. Het is meer schaken op intuïtie en gevoel. Jim Klinge die de eerste ronde met vier overwinningen overtuigend had gewonnen was afwezig . Dit gaf de concurrentie volop de kans om de opgelopen achterstand in te halen. Ton van Oijen, Erik Gervedink-Nijhuis en Bas van Beek wisten alle partijen te winnen en het zal op de laatste ronde aankomen wie zich de grote winnaar van het Rapid schaaktoernooi mag noemen.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *