Gezamenlijke schaakavond Holten-Raalte

Gisteravond stond de tweede gezamenlijke schaakavond tussen Holten en Raalte op het programma. Afgelopen herfst won Holten in Raalte de eerste ontmoeting nipt met 15½ – 14½. Ook dit keer was het spannend. Blunders over en weer zorgden voor een onvoorspelbaar verloop. Raalte won de eerste ronde met 6 ½-5½ en in de tweede ronde werd het 6-6. Na twee ronden dus een lichte voorsprong voor onze buren. Op het moment suprême bleek Holten over de langste adem te beschikken en won met een ijzersterke eindsprint de derde ronde met 8-4. Eindstand dus 19½-16½
Vorige week werd de 16e ronde van de interne competitie afgewerkt. Bertus van Beek kwam tegen broer Dinant in een eindspel terecht waar Dinant een pionnetje meer had en die was net voldoende voor de winst. Gerrit Stevens speelde tegen Jim Klinge zijn favoriete Orang-oetan. Had hij misschien beter niet kunnen doen want Jim speelt graag tegen dit soort openingen, dat had Gerrit in hun voorgaande partijen wel ondervonden. Gerrit, wijzer geworden, deed het nu anders maar het resultaat bleef hetzelfde. Ton van Oijen kon aanvankelijk niet door de taaie verdediging van Piet Ypma heen komen. Een aanval op de andere zijde van het bord werd Piet echter teveel en kon alsnog opgeven. Gerrit Luggenhorst en Theo van Lindenberg was ook zo’n partij waarbij een klein foutje van Theo fataal was. Jan Scheperman kwam een kwaliteit voor tegen Toli Kochurin die offerde nog zijn paard om zijn twee vrijpionnen te laten promoveren , maar daar trapte Jan niet in. Teun Scheurwater verzuimde tegen Bas van Beek een winnende aanval op te zetten en ging in plaats daarvan in de verdediging. Ook bij schaken blijkt echter dat de beste verdediging de aanval is. Met een mooie mat dreiging won Bas de partij.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *