Verrassende uitslag bij Holtense Schaakclub

Afgelopen maandag werd de veertiende ronde van de interne competitie gespeeld. Schaken kan soms heel wreed zijn en dat ondervond koploper Jim maandagavond. Jim Klinge speelde een prima partij speelde tegen Erik Gervedink-Nijhuis totdat hij na drie uur schaken een kapitale fout maakte.. Vanuit de opening kreeg Jim een prachtige aanval en iedereen zag Erik steeds dieper in zijn stoel weg zakken. Jim verslapte één moment en Erik sloeg meteen toe met een MAT aanval en een aanval op Jim zijn Toren en de partij was meteen uit. Ton van Oijen moest tegen de (te) snel spelende Toli Kochurin. Ton kreeg als snel het initiatief en onder deze druk verloor Toli een paard en daar weet de ervaren Ton wel raad mee. Jan Scheperman verloor in de opening een pion tegen Teun Scheurwater en kon deze niet meer tegenhouden. Teun ruilde de grote stukken (Dame, Torens) af en toen was het snel gedaan met Jan. Gerrit Stevens heeft zijn draai nog niet gevonden. Een kapitale blunder dwong hem tegen Piet Ypma zijn Toren weg te geven. Gerrit probeerde het nog met allerlei trucjes maar het mocht niet baten, Piet zag alles. De partij van Bertus van Beek tegen Theo van Lindenberg was een taaie partij waarbij beide spelers weigerden om te verliezen. Na meer dan twee uur schaken was er nog maar één stuk geslagen en hadden ze zich diep ingegraven . Het kon dan ook niet uitblijven dat deze partij in remise eindigde. Voor de interne beker moest nog één partij gespeeld worden en wel tussen Dinant van Beek en Gerrit Luggenhorst. Ook deze partij eindigde in remise zodat een replay nodig is om te beslissen wie door gaat naar de volgende ronde. Vrijdag gaat ons viertal naar Almelo om daar de tweede ronde van de externe competitie te gaan spelen .

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *