De spanning stijgt om de koppositie bij het Schaken

Erik Gervedink-Nijhuis heeft zich duidelijk gemeld als titel kandidaat. In zijn partij tegen koploper Jim Klinge demonstreerde hij wederom zijn vorm. Jim dacht door een pionoffer een openlijn te creëren voor zijn Torens maar Erik strafte dat genadeloos af. Ik denk dat de rest van de leden nu wel wakker zijn geschud, maar de competitie is nog lang. Bertus van Beek ging pijnlijk ten onder tegen Teun Scheurwater. Al vroeg in de partij gaf Bertus een kwaliteit weg (loper tegen toren) en dat moet je natuurlijk niet doen tegen Teun. Gerrit Stevens speelde tegen Anatoli een partij uit het boekje. Tenminste Anatoli deed dat. Met een loperoffer op f7 veegde hij Gerrit in een aangenomen Koningsgambiet van het bord. Dinant van Beek en Gerrit Luggenhorst hadden een partij waar Dinant de controle had over een half geopende lijn. Hij speelde zowel zijn toren als Dame op deze ene pion maar Gerrit verdedigde zich sterk en een remise kon dan ook niet uitblijven. De analyse aan de bar liet zien dat Dinant toch nog wel kansen had en beter had kunnen doorspelen. Ton speelde tegen nieuwkomer Theo van Lindenberg. Theo kende Ton nog uit een ver verleden en speelde daardoor te voorzichtig  en dan loopt Ton over je heen. Voor de schaakcursus in November is nog plek zie daarvoor onze website

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *