Zesde interne schaakronde

Afgelopen maandag werd alweer de zesde interne schaakronde gespeeld. Door wat afzeggingen werden er maar drie partijen en een internationale partij gespeeld.  De meest opvallende partij was die natuurlijk tussen Bertus en zijn neef Bas van Beek.  Altijd een partij die nog regelmatig terug komt in de familie gesprekken. Bertus die sterk uit (een voorbereide ) de opening kwam maar niet de rust kon bewaren om Bas verder onder druk te zetten . één moment van onachtzaamheid en Bertus zag zijn toren verloren gaan en kom meteen opgeven. Maar gelukkig krijgt hij dit seizoen nog wel een kans om Bas te verslaan. Koploper Gerrit Luggenhorst ging ten onder aan nieuwkomer  Erik Gervedink-Nijhuis. Hij was gewaarschuwd dat Erik het spel na vele jaren nog lang niet verleerd was. En simpel familie schaak (twee stukken tegelijk aanvallen) en Gerrit verloor een stuk. Normaal gesproken wordt Gerrit dan extra gevaarlijk maar dit keer gaf Erik hem geen kans. De wildste partij van de avond was die tussen Jan Scheperman en Ton van Oijen. Beide spelers gingen in de aanval maar het was Ton die steeds een stapje eerder was en uiteindelijk Jan op de knieën kreeg. Dinant van Beek speelde  tegen één van onze Oekraïense dorpsgenoten die een kijkje kwam nemen na het lezen van de mooie schaakverslagen in Holten Extra (via een vertaalprogramma). Dat ze in het Oostblok kunnen schaken dat heeft Dinant wel gemerkt. Een spannende partij waar beiden spelers van genoten hebben.

 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *