Holtense Schaker gaan weer voor het Kampioenschap

Het Holtense schaakteam onder leiding van Captain Bas van Beek heeft zich sterk hersteld van de nederlaag tegen Delden. Vorige week donderdag werd een prima 1-3 overwinning behaald op het toch altijd moeilijk verslaan baar Vrimot uit Vriezenveen. Bas op bord 1 kwam niet verder dan Remise,  Ton van Oijen en Gerrit Luggenhorst wonnen hun partij. Jan Scheperman had de hele tijd een prettiger stelling maar er zat niet meer in de remise. Prima overwinning van onze jongens.

Afgelopen maandag werd de 25ste ronde van de interne competitie gespeeld en er was een replay in de halve finale van de interne Beker. Jim Klinge had zich al geplaatst voor de finale en maandag  plaatste Dinant van Beek zich ten koste van Gerrit Luggenhorst voor de finale. In een spannend eindspel waar het om de juiste pion zetten ging was het Dinant die het hoofd koel hield en wist te winnen. Intern werden er ook weer prachtige partijen gespeeld. Marco de Bruin en Edwin de Jong hielden elkaar lang in evenwicht en een remise was dan ook te verwachten. Een moment van onachtzaamheid koste Edwin helaas een Toren en de partij. Dick van der Knaap speelde een prima partij tegen Bas en had de overwinning voor het grijpen. Hij had vele mogelijkheden om te winnen en maar deed juist die ene zet die tot verlies leidt, zo hard kan het spel zijn. Jim Klinge en Ton van Oijen speelden een partij op hoog niveau. Jim offerde zijn Dame (het belangrijkste stuk op het bord) om Ton klein te krijgen, maar die wist van geen wijken en met lopers van ongelijke kleur werd het remise. Gerrit Stevens speelde tegen Piet Ypma weer zijn vertrouwde Orang-Oetan. Door passief spel van Piet kwam Gerrit in het voordeel en dat wist hij bij elke zet te vergroten. Het duurde nog wel even maar Gerrit liet zijn prooi niet meer los.

voor de actuele interne stand na ronde 25 zie  interne competitie

voor de actuele stand   interne beker

voor de uitslagen en stand zie externe competitie

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *