Schaak finale eindigt in remise

Afgelopen maandag stond de schaakfinale van de interne Schaakbeker op het programma. Jim Kling en Dinant van Beek die beiden vorige week hun halve finale hadden gewonnen maakten er een waar schaakspektakel van. Dat Jim de openingen beter beheerst dan Dinant bewees hij maar weer eens. Dinant dacht een verrassende zet in de opening te spelen maar kwam daardoor meteen een pion achter. Jim stond duidelijk gewonnen maar moest wel nauwkeurig blijven spelen. Een mindere zet van Jim gaf Dinant meteen weer volop kansen en Jim koos eieren voor zijn geld en nam het remise voorstel van Dinant aan. Volgen de week de replay.

Intern werden nog vier partijen gespeeld, Bertus van Beek hield het lang vol tegen Jan Scheperman maar kon het uiteindelijk in het eindspel niet bolwerken en gaf op. Gerrit Luggenhorst won van Piet Ypma. Na een handig pion zetje van Gerrit viel deze twee stukken tegelijk aan was het lot beslist voor Piet. Bas van Beek  drukte Ton van Oijen bijna letterlijk van het bord af zodat zijn speelruimte tot een minimum beperkt was. En dan is het rustig wachten  tot dat de Koning van Ton omviel. Gerrit Stevens speelde tegen Dick van der Knaap weer zijn beruchte Orang Oetan. Dick dacht door een offer de overhand te krijgen maar had een loper zet over het hoofd gezien. Gerrit kwam met Dame en Toren de zevende rij binnen en daar kon Dick geen verdediging meer vinden.

voor de actuele Interne stand zie klik hier

voor de actuele Interne Beker stand zie klik hier

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *