Halve Finale Interne Schaakbeker

Nu het schaakseizoen naar het einde toe gaat worden de Prijzen verdeelt. Het clubkampioenschap kan Jim Klinge haast niet meer ontgaan. Of hij ook de Interne beker wint is nog maar de vraag. Volgende week staat de finale op het programma, daarin zal hij de strijd aangaan tegen Dinant van Beek . Afgelopen maandag werden de halve finales gespeeld. Hier in speelde Jim tegen Ton van Oijen. Ton zette zijn Toren op het midden van het bord die natuurlijk van alle kanten werd aangevallen. De druk op zijn stelling werd hem veel te groot en hij stortte daarna helemaal in. De andere halve finale was tussen Jan Scheperman en Dinant van Beek. Jan kwam veel beter uit de opening dan Dinant en had de winst voor het grijpen. Dinant stuurde uit wanhoop zijn stukken maar naar voren. Jan was hier zo van onder de indruk dat hij een blunder beging en de partij verloor. Wie de Finale live wil zien is volgende week maandag van harte welkom om Meermanskamp.

Intern werden er ook nog twee partijen gespeeld. Dick van der Knaap speelde tegen Bertus van Beek. Hoewel hij zwart had, wist hij in de openingen zodanig te manoeuvreren dat Bertus zijn stukken buitenspel stonden. Dit leverde hem een pion op en later de winst. Piet Ypma verdedigde zich niet goed tegen Bas van Beek waardoor hij een stuk achter raakte maar nog wel twee pionnen voor kreeg. Met nog weinig stukken op het bord is dit nog altijd lastig te winnen. Het publiek vond dat Piet iets te vroeg opgaf, maar uit de analyse bleek toch wel dat hij compleet verloren stond.

voor de actuele Interne stand zie klik hier

voor de actuele Interne Beker stand zie klik hier

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *