Schaaktraining  met finaleronde Rapid

Jim Klinge verzorgde maandagavond de tweede schaaktraining. Deze keer behandelde hij de gedachte achter de schaakopening. We zien dat nog te veel hele en halve punten verloren gaan door het niet juist opzetten van een schaakpartij. Met een aantal interessante voorbeelden liet hij zien hoe je dit moet aanpakken. Als je het idee achter een schaakopening weet scheelt dit je veel tijd en voorkom je dat je met een achterstand naar het middenspel gaat.

Na de schaaktraining die een uur in beslag neemt  vervolgden we de avond met de finale ronde van het Rapidtoernooi (15 min per persoon per partij). Na de eerste ronde was het nog niet duidelijk wie zich dit jaar Rapidkampioen van de schaakclub mag noemen. Na drie partijen had zich een kopgroep gevormd van drie spelers. Jim Klinge en Gerrit Luggenhorst  aan kop, met een half punt voorsprong op Dinant van Beek. In de laatste ronde speelde Dinant tegen Jim , Dinant sloeg een remise aanbod af en zette alles op de aanval maar kon niet voorkomen dat het remise werd door eeuwig schaak. Gerrit Luggenhorst kwam tegen Jan Scheperman ook niet verder dan remise zodat Jim zich wederom een jaarlang Rapid schaakkampioen van Holten mag noemen.

voor de Einstand zie klik hier

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *