Enerverende 18de  Schaakronde

Tien ronden voordat de Holtense Schaakkampioen na twee verloren jaren gekroond kan worden heeft  Jim Klinge afstand genomen van de Concurrentie. Hij wist zelf te winnen terwijl de achtervolgers punten lieten liggen.

Bas van Beek kreeg één kans in het middenspel tegen Jim maar pakte die niet.  In plaats daarvan gaf hij Jim de kans om in zijn favoriete spel te komen en hij werd vakkundig aan de kant geschoven. Jan Scheperman speelde online tegen Teun Scheurwater, Jan kwam in een razende tijdnood te zitten en de zetten vlogen over het scherm tot dat de computer drie maal de zelfde stelling had geconstateerd en zo de partij plots in remise eindigde. Henk van Beek en Gerrit Luggenhorst besloten tot remise in een uiterst interessant eindspel waar Henk een ver opgeschoven pion had, helaas voor hem niet voldoende voor de winst. Piet Ypma hielp Ton van Oijen een beetje door in een zwaar onder druk staande stelling een cruciale fout te maken en Piet gaf meteen op. De Broederstrijd tussen Bertus en Dinant van Beek was de laatste partij van de avond. Bertus gaf in de opening een pion weg. Ondanks dit voordeel bleef Dinant nauwkeurig spelen, hij weet als geen ander dat Bertus dan zeer gevaarlijk is en onderschatting ligt dan op loer. Het liep al tegen Twaalven voordat Bertus de Koning omlegde. Volgende week is er de Kwart finale van de interne Beker, ook hier zullen weer spannende partijen gespeeld gaan worden.

voor de actuele interne stand zie klik hier

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *