Schaaklessen op de OBS Dijkerhoek

Schaaklessen op de OBS Dijkerhoek

Dit jaar zijn we gestart met leerlingen uit de groepen 5,6 en 7,8 die we volgens de stappenmethode van Cor van Wijgerden (hij was bondscoach van de KNSB) de basisregels van het schaakspel leren. Met zijn schaaktechnische en didactische ervaring bedacht hij een verantwoorde leermethode die goed aansluit bij de ontwikkeling van de kinderen.
De leerlingen beginnen met stap 1, waarin ze leren de weg te vinden op het schaakbord (“adressen” van de velden, wat zijn rijen en lijnen). Daarna de loop van de verschillende stukken, gevolgd door hun waarde,  Tot slot aanvallen en verdedigen,  en winnen en verliezen of gelijkspel.  Als we kijken hoe kinderen met het schaakspel omgaan, zien we dat zij in het begin erg geboeid zijn door de stukken en hun bewegingen. Hebben zij eenmaal geleerd hoe je stukken kunt slaan dan doen ze ook niets liever dan dat. De methode is spelenderwijs opgezet  en na 10 lessen  kunnen ze dan ook al een leuk partijtje schaken.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *