Achttal verliest tegen Lonneker

Met een 0,5-0,5 stand ging Holten richting Lonneker. Dinant had in zijn vooruitgespeelde partij remise gespeeld. Holten kwam op achterstand door een nederlaag van Henk van Beek. Vervolgens haalde Teun een remise tegen Boris Tsoukkerman. Ton van Oijen had Robin Bos de hele wedstrijd onder druk. Toch keerde de kansen op het eind van de partij. In het eindspel kwam Ton met paard en pion tegenover vier pionnen te staan. Gelukkig stond het paard precies op het goede veld. Ton sloeg de middelste van de drie verbonden pionnen. Terugslaan mocht niet, want dan zou Ton zijn vrijpion onhoudbaar zijn. Langzaam maar zeker gingen alle stukken van het bord: remise. Gerrit Luggenhorst moest de hele partij zijn achtergebleven c-pion zien te verdedigen. Met pijn en moeite lukt dit. In het eindspel probeerde hij het lesmateriaal van vorig week (slechte loper vs goed paard) in de praktijk te brengen. Verder dan remise kwam hij niet. Piet Ypma kon het niet bolwerken tegen Igor Babic. Bob Bishoen (op eigen verzoek op bord 7) kwam 2 pionnen achter te staan. Hij won deze in het eindspel wel terug maar doorstoten naar winst lukte toch niet. Bas van Beek had een goede stelling tegen Anjo Anjewierden. Gezien de stand op de andere borden ging hij iets te snel forceren. Hierdoor kon Anjo weer in de partij komen en kwam een kwaliteit voor. Bas had nog een troef: een pion dat was opgerukt tot de 7e rij. De partij eindigde wel bizar. Anjo dacht Bas mat te zetten, maar deed hiermee een onreglementaire zet omdat hij zelf schaak stond. Aangezien hij moest zetten met de toren, moest hij de loper van Bas slaan. Bas kon zijn pion promoveren. Anjo kon echter nog steeds dezelfde matdreiging uitvoeren. Bas verloor alsnog. Met 5 remises en 3 nederlagen gingen we naar huis.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *