Holtense schakers kansloos tegen ENO uit Nijverdal

Afgelopen maandag speelden de Holtense Schakers de eerste Ronde om de SBO-beker.
Dat het een hele kluif zou worden bleek direct al toen de schakers uit Nijverdal op volle oorlogssterkte binnen kwamen. Een echte spannende ontmoeting is het nooit geworden. Jan Scheperman aan bord drie kwam nog wel redelijk uit de opening maar verloor al vrij snel het initiatief. Na verlies van een pion was het dan ook snel afgelopen met Jan. Gerrit Luggenhorst aan bord twee verliep het niet veel beter. Hij probeerde nog met een paar wanhoop zetten de boel te reden maar ook daar gingen de stukken vrij snel weer in het doosje. We dachten nog dat Ton van Oijen een punt voor Holten zou binnen halen. Het leek er op dat zijn aanval op de Koning succes zou kunnen hebben maar achteraf zei Ton dat zijn aanval eigenlijk niets voorstelde . Dinant van Beek aan bord vier dacht nog even dat hij zijn stelling onder controle had. Maar ook zijn tegenstander was een maatje te groot. De druk op het centrum koste Dinant een pion en deze was ook niet meer tegen te houden.  Holten ging met 0-4 ten onder en daar was dan ook alles mee gezegd.

Voor de interne competitie werden nog drie partijen gespeeld. De altijd beladen strijd tussen Bertus en Bas van Beek werd een overwinning voor Bas. Een aanval op beide flanken van het bord kon Bertus niet meer pareren. Hoewel Bertus na afloop aan de bar nog wel winst kansen had gezien was Bas toch de grote winnaar van deze familie editie. Piet Ypma en Teun Scheurwater kwamen niet verder dan remise. Piet had nog wel een pion veroverd maar dat was te weinig voor de winst. Theo van Lindenberg behaalde zijn eerst overwinning van het seizoen in zijn partij tegen Gerrit Stevens. Gerrit won wel een pion en leek die ook te verzilveren maar hij trapte in een tussen schaakje waarna de stukken gauw in het doosje konden.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *