Spannende 10de ronde bij Schaakclub Holten

Na vorige week op trainingskamp in Raalte te zijn geweest werd afgelopen maandag de interne competitie weer hervat. Aan de spel op diverse borden was te zien dat een avondje extra training zijn vruchten direct afwerpt. Piet Ypma speelde als herboren tegen Gerrit Luggenhorst. Met een prachtig loperpaar die de stelling volledig onder controle had, en toen Piet met zijn Dame de aanval inzette was het wachten tot dat de Koning van Gerrit zou vallen. Het liep echter anders. Piet zag het niet meer en stelde remise voor. Gerrit wist niet hoe snel hij dit moest aannemen. De partij tussen Jim Klinge en Teun Scheurwater kende een prachtig eindspel waar Jim een pion meer had. Maar een pion meer betekend nog lang niet dat je gewonnen staat. Teun moest natuurlijk wel nauwkeurig blijven spelen. Jim had er meer dan tachtig zetten voor nodig om die ene pion voor de winst te laten zorgen. Dinant van Beek speelde een wilde partij tegen neef Bas. Bas had een gambiet voorbereid, dit  is een schaakopening waarin een speler materiaal offert, meestal een pion om een kansrijke aanval te kunnen opzetten. Maar Dinant nam het gambiet niet aan en toen ontstond er een wilde partij waar in Dinant verzuimde om een stuk te winnen. Bas schoof behendig zijn pionnen naar voren die niet meer tegen te houden waren en zo kon hij de partij winnen. De strijd om de tweede plek op de ranglijst was een beetje teleurstellend. Erik Gervedink-Nijhuis (nog steeds ongeslagen) moest het op nemen tegen Ton van Oijen. Dan denk je dat wordt weer een latertje met een spannende partij, maar nee hoor ze waren schijnbaar bang voor elkaar en kwamen al heel snel remise overeen. Volgende week is het de eerste ronde om de SBO-Cup. Holten neemt het dan op tegen ENO uit Nijverdal.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *