Jim Klinge verovert Koppositie

In een uiterst spannende schaakmatch om de eerste plaats in de interne competitie was het Jim Klinge die de winst pakte. In een partij die hij lang in zijn voordeel leek te gaan beslissen kreeg een verrassende wending. Gerrit Luggenhorst die een alles of niet offensief startte leek succes te hebben. Het drama was voor hem compleet toen zijn bedenk tijd om was. We hebben hem aan de bar geprobeerd te troosten en complimenten voor zijn sterke optreden gemaakt maar het mocht niet baten.  In de beging jaren van het schaken had men onbeperkte bedenktijd, en zo kon een partij wel weken duren. Om hier een eind aan te maken is de schaakklok ingevoerd. In de cursus die we in november gaan geven (er is nog plek, kijk op de website)  komen we hier nog op terug.  Bas van Beek wist niet te winnen van de uiterst taaie Ton van Oijen. Hij kwam sterk uit de opening  maar zag zijn openingsvoordeel langzaam verdwijnen en kwam er toen niet meer door heen er zat niet veel meer in na de opening. Beetje saaie remise aldus Bas. Dinant van Beek dacht lang dat Piet Ypma wel zou bezwijken onder de druk maar ook hier een remise. . Gerrit Stevens speelde tegen Jan Scheperman, een enerverende partij waarbij Jan een ver opgerukte vrijpion kreeg. Op zich niet zoveel aan de hand maar toen een verkeerde pionzet en Gerrit kwam in de problemen. De nauwe weg naar remise wist hij niet te vinden. Erik Gervedink-Nijhuis is na jaren afwezigheid weer lid van de club geworden. Erik hoorde bij de jeugdploeg die in de jaren zeventig Overijssels Kampioen is geworden. Bertus die lang stand hield maar moest uiteindelijk toch zijn meerdere in Erik erkennen. Erik is het duidelijk nog niet verleerd, de topborden moeten zeker voor hem oppassen dit seizoen

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *