Derde interne ronde Schaken

Afgelopen maandag werd er natuurlijk weer geschaakt. Bas van Beek speelde tegen  Jan Scheperman, beide spelers leden vorige week een pijnlijke nederlaag en ze wilden perse niet weer verliezen. Na een gevecht met lopers op de diagonalen besloten ze na een afruil toch maar voor remise te kiezen. Piet Ypma zag zijn pionnenstelling helemaal uit elkaar vallen tegen Jim Klinge, hij had zijn handen vol om zijn stukken bij elkaar te houden en dan is een klein foutje snel gemaakt. Jim stuurde zijn stukken plots naar de andere zijde van het bord en zette Piet pardoes schaakmat. Bertus van Beek verloor een pion tegen Marco de Bruin waarna een eindspel ontstond met paard en een aantal pionnen. Na lang zwoegen wist Marco het kleine voordeel toch te verzilveren in een vol punt. Ton had tegen Gerrit weer eens veel tijd nodig om de juiste keuzes te maken in de voortzetting van de partij. Uiteindelijk bleek het opschuiven van een pion van Ton, Gerrit de gelegenheid te geven om te stelling open te breken en beter te komen staan. Door de tijdnood kon Ton ook geen goede verdediging meer vinden.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *