18de ronde interne Schaakcompetitie

Of het aan het aanstaande 50 jarige jubileum (zaterdag 25 februari)  ligt of aan het voorjaarsweer dat weet ik niet maar er werd op elk bord volop stukken (paarden, Lopers)  weggegeven.

Laten we maar beginnen met de topwedstrijd tussen Bas van Beek en Jim Klinge. Een mooi gevecht tussen twee titel kandidaten, Bas van Beek zette een prachtige mat aanval op tegen Jim Klinge’s Koning maar vergat dat zijn Toren werd aangevallen, en met een Toren minder kun je meteen opgeven. Gerrit Stevens vergistte zich verschrikkelijk in de opening en bleef met een hopeloze Koningsstelling zitten Alleen Piet Ypma wist daar geen raad mee en Gerrit kreeg tegenkansen en toen Piet die niet genoeg onderkende waren de rollen compleet omgedraaid, een mataanval was het gevolg. Ton van Oijen dacht tegen Dinant van Beek een geweldige aanval op te zetten, en dat mag wel een stuk kosten dacht hij. Dat stuk heeft Ton nooit meer terug gezien en hij werd vakkundig van het bord geschoven. Jan Scheperman won van Dick van der Knaap, dat zag er lang niet naar uit maar ook hier zag Dick een simpel zetje van Jan over het hoofd en dat koste hem meteen een stuk en hij schudde Jan de hand met de overwinning. Bertus van Beek speelde tegen Gerrit Luggenhorst zoals zo vaak een prima partij maar zag een familieschaak (twee stukken tegelijk aanvallen) over het hoofd en kon opgeven. Kortom een schaakavond om thuis nog eens goed de partijen te analyseren en er hopelijk iets van te leren. Volgde week maandag speelt onze viertal tegen Delden en heeft nog volop kansen op het Kampioenschap. Holten staat halverwege de competitie samen met drie ander teams bovenaan.

voor de actuele interne stand na ronde 18 zie  interne competitie

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *