Holtense Schakers verslaan Vrimot uit Vriezenveen

In een spannende schaakavond waren de Holtense Schakers te sterk voor het team uit Vriezenveen.
Het was de avond van de Burers tegen de van Beeks. Om de zoveel jaar komen we de familie Burer achter het schaakbord tegen. Dit jaar waren de punten duidelijk voor de van Beeks. Bas van Beek aan het eerste bord speelde een prima partij die hij had moeten winnen, maar moest aan het eind genoegen nemen met nog 17 seconden op de klok met een remise. Gerrit Luggenhorst aan bord twee won vrij gemakkelijk de kwaliteit  en daarna de partij. Dinant van Beek won in de opening een stuk en leek ook gemakkelijk te gaan winnen, alleen maakte hij het zich zelf veel te moeilijk en duurde het nog  vijfenzestig zetten voor dat hij won. Gerrit Stevens speelde tegen A. Doeve, de enige niet-Burer, een partij waarin het evenwicht geen moment werd verbroken. Gerrit rokeerde  pas op de 27e zet, Doeve rokeerde helemaal niet. Tot de 36e zet van wit was de partij compleet in evenwicht. Fritz gaf 0,00. Echter met de 36e zet van zwart was het mis voor Vrimot. Enkele zetten later werd Doeve matgezet.
Al met al een mooie en wel verdiende  3,5 – 0,5  overwinning voor ons schaakteam.

Intern werden er nog drie partijen gespeeld, Jim Klinge won  van Ton van Oijen, die weer eens veel tijd nodig had. Dick van der Knaap speelde weer eens een prachtige partij tegen Bertus van Beek. Met een onschuldig lijkende paard manoeuvre zet hij een mat aanval in die Bertus niet meer kon pareren. Jan Scheperman won twee pionnen in de opening tegen Piet Ypma en uiteindelijk de partij, die kun je wel overlaten aan Jan.

voor de actuele interne stand zie  interne competitie
voor de actuele externe stand zie  externe competitie

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *