Schaakcompetitie begint al meteen met een uitsmijter.

Na de loting  voor de paring van de eerste ronde ging de spannende strijd los.

Gerrit Luggenhorst speelde tegen Jan Scheperman, na  de opening nam Jan in het middenspel het initiatief en kwam iets beter te staan maar dit was niet voldoende voor de winst. De partij van Piet Ypma tegen Bas van Beek was er één om de vingers bij aftelikken, in een gecompliceerde stelling waar de offers heen en weer vlogen was het Piet die het hoofd koel hield en prachtig de winst binnen haalde. De broedermoord tussen Bertus en Dinant van Beek bleef uit, na een snelle afruil zat er voor beiden niets meer in en werd tot remise besloten.

En als zo vaak was het de laatste partij die de mooiste was. De twee oud kampioenen Jim Klinge en Ton van Oijen maakten er een spannende wedstrijd van. Jim had Ton in een Siciliaanse opening meteen bij de strot maar Ton is een ervaren speler die zich niet zomaar gewonnen geeft. hij zette diverse valletjes op en ging in de tegen aanval. De meningen van de toeschouwers waren verdeeld, zou Ton het redden of hield Jim het hoofd koel. het laatste was het geval, en met een meesterlijke manoeuvre zette hij Ton mat met voor beide spelers nog vijf minuten op de klok

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *