1e ronde SBO beker en 16e ronde Int. Competitie

Het is het bekerteam gelukt om een ronde verder te komen! In een ware thriller werd Park Stokhorst uit Enschede in een barrage verslagen.

Jim speelde aan het eerste bord tegen Menno Monsma (rating 2100). Zij kwamen gelijk uit een Franse opening die Jim graag met zwart speelt. Nadat in het middelspel de stelling ontplofte, kwam er een eindspel op het bord met twee torens een dame en ieder vijf pionnen. Jim dacht een pion te winnen maar deze bleek giftiger dan een Eastern Brown… Menno kwam met zijn zware stukken  binnenvallen en daarmee viel het doek voor Jim… 0 – 1

Gerrit Luggenhorst lijkt momenteel het contact met de 64 velden te zijn verloren. We zijn gisteren gezamenlijk op zoek gegaan naar het contact, maar vooralsnog hebben we niets kunnen vinden… Ook gisteravond ging zijn partij derhalveverloren. Hij probeerde van alles op het bord, maar als het tegen zit kan het ook echt stortregenen. 0 – 2 dus, en met deze tussenstand leek een nederlaag aanstaande.

Ton van Oijen aan het tweede bord besloot het tij te keren. Hij speelde weer eens een partij die wij van hem kennen: rustig opzetten, goede zetjes doen, en op het juiste moment  toeslaan. Ton had nog een dame kunnen winnen, maar, zoals hij later vertelde, is geforceerd mat zetten leuker (Red: daar zou Ton wel eens een punt kunnen hebben 😉 ). 1 – 2

De druk kwam nu op de schouders van Bas te liggen. Bas, die afgelopen vrijdag een van zijn beste partijen van dit seizoen speelde, mocht deze avondpartij ook in dat rijtje bijschrijven. Na afruil van de dames pende Bas met zijn toren de loper van zijn tegenstander. Bas voerde de druk op en de loper ging verloren! Met een stuk meer en nog zes minuten op de klok was dit voor Bas geen probleem meer. Uit geslagen positie dus terug in de race, en nu werd het dus tijd voor een barrage! 2 – 2

Terug komen van een 0-2 achterstand gaf onze schakers moed. Na een kleine pauze (Red: met een flinke hoeveelheid energiedrankjes?! 😉 ) werd de barrage gestart. Dit betekent vluggeren met verwisselde kleuren en een speeltempo van drie minuten met twee seconden bonus per zet. Snelschaken dus!

Jim kon het ook met het vluggeren niet bolwerken tegen Menno, en wéér stonden we met 0-1 achter. Maar… nu was het Gerrit Luggenhorst die zich keurig herstelde van de eerdere nederlaag! Met nog 12 seconden op de klok kon hij eeuwig schaak geven en zo een remise veilig stellen. Bas, die vanavond niet te verslaan bleek, speelde zijn tegenstander zonder problemen van het bord.   De stand was nu weer gelijkgetrokken met alleen Ton nog achter het bord. Hoe hij het hoofd koel hield wist niemand, maar hij schaakte alsof er niets op het spel stond. Met tien man rond zijn bord deed hij de ene na de andere goede zet. Zijn tegenstander was allang door de tijd, maar zoals wij Ton kennen merkte laatstgenoemde hier niets van…  Eén zet voordat Ton zijn tegenstander wederom mat zou zetten, meldde hij dat zijn vlag gevallen was. Een spannende en ook verdiende overwinning die we rustig aan de  bar konden analyseren. 🙂

Interne competitie 16e ronde

Dick kon zijn goede spel van de laatste weken niet doortrekken…  Jan won een kwaliteit en Dick kreeg verder geen kans meer. Verdiende overwinning dus voor Jan! Dinant won ondertussen van zijn broer Bertus. Zijn lopers waren te sterk, en Bertus moest de kwaliteit geven om nog enig spel te krijgen. Dinant liet zich niet verrassen en na 33 zetten gaf Bertus op.

Gerrit S.  speelde met wit tegen Henk. Ook hier ging een kwaliteit verloren en won wit geruisloos.  De mooiste partij van de avond was die tussen Johan en Hans. Johan, die bijna de gehele partij gewonnen stond, verzuimde om het af te maken.  Hij liet zelfs toe dat Hans een tweede dame op het bord zette… Maar Hans had nog minder dan een minuut op de klok… De spanning liep op, en als toeschouwers wisten we niet meer waar we kijken moesten: bij de beker of bij deze partij! Maar, Hans is een echte van Oijen en ook hij hield in tijdnoodfase het hoofd koel en won uiteindelijk. Een mooi einde van deze schaakavond!

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *