Tweede nederlaag Holten 1…

Vol goede moed zaten onze schakers gisteravond klaar voor de wedstrijd tegen Schaakgenootschap Max Euwe uit Enschede. Max Euwe stond gedeeld 3e op de ranglijst vóór aanvang van deze speelronde (zie tabel hieronder). Met 2 matchpunten meer dan ons achttal konden we een lastige partij verwachten, maar omdat we slechts een kleine ratingachterstand hadden, zagen we toch kansen. En dat leek, zeker door onze voortvarende start, een terechte verwachting…

MP BP 1 2 3 4 5 6 7 8
1. S.V. Lonneker 1 6 17.5 5.5 7 5
2. Voorster S.C. 1 6 15.5 5.5 5.5 4.5
3. SG Max Euwe 1 4 13.5 4.5 3 6
4. S.V. Pegasus 1 4 13.5 3.5 4.5 5.5
5. S.V. Holten 1 2 10.5 2.5 2.5 5.5
6. S.V. Borne 1 2 8.5 1 2.5 5
7. S.C. ’t Zwarte Paard 1 0 9.5 3.5 3.5 2.5
8. Schaakvereniging Hardenberg 1 0 7.5 3 2 2.5
Wedstrijdverslag

Gerrit Stevens  speelde op het achtste bord (uiteraard) zijn favoriete Orang-Oetanopening (Sokolsky of Poolse Opening mag natuurlijk ook!). Hij kreeg in de opening licht voordeel omdat zijn tegenstander een opgesloten toren had. Het voordeel werd groter toen de zwarte koning vrijwillig in een penning ging staan. Doordat de witte dame de zwarte stelling binnenkwam én de penning niet opgeheven kon worden was het ineens snel uit, al overzag Gerrit nog wel een mat in drie (red: wie kent dat gevoel niet…). Echter, met een toren minder gaf zwart op en was het eerste punt binnen! 1 – 0

Gerrit Luggenhorst speelde een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen en zette zijn tegenstander vanaf zet één onder druk. Dat resulteerde al na een uurtje in stukwinst. Toen dit een toren werd én Gerrit de laatste tegenkansen van wit definitief blokkeerde, was het tweede punt binnen. Dat ging lekker! 2 – 0

Jan, die bekend staat om zijn solide partijen, speelde gisteravond ook weer een fraaie partij. Het leek lang remise, zeker toen er een toreneindspel met 5 pionnen voor beide zijden op het bord kwam. Zoals we weten zijn alle toreneindspelen immers remise 😉 Wit kreeg echter een tempo cadeau en stond opeens beter. “Maar… een paar zetten later en opeens zijn de torens van het bord en heeft Jan een pionnenblok wat tot winst moet leiden… Nee, toch niet, wit kan pareren door naar de pion op f5 te lopen!… Wacht, wat doet wit nu? Achter de zwarte koning aanrennen? Is dat pat? Nee, wit verliest!!!” En dus werden de handen geschud en het punt gedeeld, want zoals we weten zijn alle toreneindspelen… juist, remise! 2.5 – 0.5

Met twee overwinningen en een remise leek ons achttal op weg naar een mooie uitslag. Schijn bedroog echter, en de Euwenaren roken hun kansen op de overige borden…

Bas die dit seizoen nog steeds zoekende is naar zijn vorm, rokeerde (zoals hij wel vaker doet tegenwoordig) lang, tegen de spreekwoordelijke storm in (open c-lijn). Ook ditmaal kreeg hij de wind van voren: zijn tegenstander was simpelweg eerder met zijn koningsaanval en daarmee liep Max Euwe in. 2.5 – 1.5

Dan Bob op bord 1 met zwart, tegen Sjoerd van Willigen (toch een redelijk sterke speler, met zo’n 2100 rating). De partij ging mooi gelijk op, en zwart leek een tijdje licht voordeel te hebben. Een half uur op de klok, en een prettig ogende stelling. Maar schijn bedroog: Sjoerd had het juiste stuk overgehouden tijdens het afruilen, en in de slotstelling was er totaal geen mogelijkheid meer voor zwart om nog iets van de stelling te maken. Wit had alle opties in handen, en een fraaie matzet beëindigde de partij abrupt! De stand stond dus weer gelijk na 3 uur spelen. 2.5 – 2.5.

Ton, die dit seizoen nog niet zijn sterke spel heeft laten zien, was bepaald niet tevreden over zijn partij. Aan de bar vroegen we hem hoe het gegaan was. Hij zei dat hij ‘niet meegedaan had’ (zijn naam stond, na uitvoerige controle, echter wel op het wedstrijdformulier… 😉 ). Na een biertje (red: aanmoediging, met mate, helpt!) vertelde Ton dat hij vanaf de opening geen grip op de partij had en compleet weggespeeld was. Niets meer aan toe te voegen, dus 2.5 – 3.5

Dinant die in opening een pion gaf voor (wat hij dacht) een dodelijke koningsaanval met Dame, Paard en loper, pakte toch iets anders uit. Hij won hierdoor  nog wel twee pionnen van zijn tegenstander maar kwam onder een zware druk te staan. Hij had misschien nog wel remise kunnen houden toen zijn tegenstander een kwaliteit offerde, met kansen voor zwart. Dinant nam het offer echter niet aan en verloor de partij vervolgens, omdat de koning van wit naar veilige velden kon. Daarmee was de nederlaag definitief… 2.5 – 4.5

Henk was de laatste die nog achter het bord zat. Beide spelers hadden al een keer remise aangeboden wat gezien de stand op dát moment niet geaccepteerd kon worden. In de tijdnoodfase (zijn tegenstander had nog 3 minuten) weigerde Henk wederom een remiseaanbod. Het leek dat zijn tegenstander (onder tijdsdruk) een kwaliteit weg gaf, maar later bleek dit juist de winnende zet te zijn. De 5e nederlaag op rij, en de einduitslag was daarmee bekend. De reis naar Enschede kon met een grote glimlach op het gezicht ingezet worden door Max Euwe! Een mooie overwinning voor hun, en ons eerste team mag nog flink trainen om te zorgen dat we uit de degradatiezone blijven dit jaar… Einduitslag dus 2.5 – 5.5.

Uitslagen
Bob Bishoen Sjoerd van Willigen 0 1
Ton van Oijen Sjaak Piest 0 1
Gerrit Luggenhorst Nicolaas Wiedenhoff 1 0
Bas van Beek Daniel Rabbers 0 1
Jan Scheperman Jarich vd Molen ½ ½
Henk van Beek Dick Voorintholt 0 1
Dinant van Beek Bob Even 0 1
Gerrit Stevens Cor Butzelaar 1 0

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *