Schaakcompetitie loopt naar zijn einde

Met nog twee rondes te spelen zijn alle kampioenschappen al verdeeld. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat geen strijd op het bord werd gevoerd , integendeel .
Jim Klinge lijkt zijn grip op overwinningen kwijt te zijn, tegen Bas van Beek kwam hij net als vorige week niet verder dan een remise. Bas kwam prima voor de dag met een niet alledaagse opening en verraste Jim hiermee. Bas kwam duidelijke beter te staan maar vond na lang nadenken niet het plan dat hem de overwinning zou gaan brengen. Bas bood remise aan dat Jim aannam.

De mooiste partij van de avond was tussen Erik Gervedink-Nijhuis en Teun Scheurwater. Erik knalde er meteen vol op door zijn centrum pionnen naar voren te sturen. Teun deed er alles aan om ze tegen houden, maar ze waren niet te stoppen. Teun gooide er nog een kwaliteit tegen aan om nog iets tegen spel te krijgen. Erik was hier van niet onder de indruk en drukte door en zijn aanval werd dan ook beloond met een mooie overwinning.

Ton van Oijen deed slechte zaken om de tweede plek achter kampioen Jim Klinge veilig te stellen.
Marco de Bruin staat binnen de vereniging  bekent als een solide speler die zijn verdediging altijd goed voor elkaar heeft. Bij de aanval die Ton opzetten kwam zijn Toren kwam helemaal vast te staan. Ton koos er voor om dan maar een kwaliteit (toren tegen paard) te geven. Marco wist wel raad met dit voordeeltje en nam de aanval over, Ton bleef maar nadenken tot dat hij door de klok ging . mooi punt voor Marco

De strijd tussen de broers Bertus en Dinant van Beek was een echt kat en muis spel. Bertus hield de verdediging gesloten en Dinant  probeerde die open te breken. Één verkeerde pion zet en Bertus had de winst voor het grijpen. In plaats van om zijn vrijpion te laten promoveren  gaf Bertus een volle Toren weg, een grote blunder en meteen was de patij uit. Dinant had aan de bar nog veel tijd nodig om Bertus weer in de normale wereld terug te brengen.

voor standen en uitslagen interne comp. zie deze link